Agnieszka Węgiel

Nazywam się Agnieszka Węgiel i jestem psycholożką.

Pasjonuje mnie wszystko to, co dzieje się na linii – mózg – umysł – żołądek – jelita, a przede wszystkim to, co powoduje, że odchudzanie coraz częściej jest mało skuteczne. A każda kolejna dieta prowadzi do nadwagi i w konsekwencji
do otyłości. 

Psychologia odchudzania to termin wymyślony przeze mnie
zgłębiam tajniki procesów umysłowych, które odpowiadają za efektywność odchudzania lub za ich porażkę. Pracuję na procesach związanych z motywacją, nawykami, przekonaniami, regulacją emocji, wpływem stresu, obrazem ciała, zaburzeniami odżywiania. 

Wszystko po to, żebyś mogła:

Układam relacje z jedzeniem

Nieprawidłowe relacje z jedzeniem są przeszkodą na drodze do szczupłej sylwetki, a żeby je przywrócić do stanu, który będzie Ci sprzyjał potrzebujesz dowiedzieć się do czego wykorzystujesz jedzenie.  Nie układam diet – układam relacje z jedzeniem i ze sobą.

Przerobiłam na sobie niejedną dietę, zaliczyłam niejedną porażkę i niejedno jojo, więc wiem przez co przechodzisz walcząc ze sobą każdego dnia. Teraz jedzenie jest moim przyjacielem, podobnie jak uczucie głodu i sytości, a ja jem wszystko to, co naprawdę lubię. Odżywiam swoje ciało i swój umysł.

Wykształcenie

Ukończyłam Uniwersytet Humanistyczno-społeczny SWPS w Katowicach, stale poszerzam swoją wiedzę,
ale przede wszystkim umiejętności pracy – tak, żeby
w relacji terapeutycznej dać przestrzeń do pracy
i budowania samoświadomości.

Współpracuję ze Szpitalem Uniwersyteckim
oraz Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie operowani są pacjenci leczeni z powodu otyłości. Jako pierwszy specjalista z Polski ukończyłam program specjalizacyjny z zakresu nauk bariatrycznych i uzyskałam Certyfikat Amerykańskiego Towarzystwa Doradców/ Ekspertów Bariatrycznych (American Association of Bariatric Counselors).

Chcesz być na bieżąco z ofertą i terminami sprzedaży kursów?

Zapisz się do newslettera – zostaw swój e-mail.