Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach – czyli książka tuż tuż!

Dzisiaj fragment wstępu do książki o naprawianiu relacji z jedzeniem, o chudnięciu, które zaczniesz od głowy, o świętach, podczas których bez wyrzutów sumienia zjesz to, na co będziesz mieć ochotę i o lubieniu siebie:

Wszystko, co znajdziesz na kolejnych stronach tej książki, jest wynikiem moich doświadczeń w pracy coachingowej z osobami z nadwagą. Bez względu na to, co przeczytasz i jak odczujesz to, co przeczytasz, proszę, abyś pamiętała, że ani przez moment nie jestem przeciw Tobie. Moim celem nie jest zranienie Cię, a zbudowanie wraz z Tobą nowej świadomości siebie i swojej wagi. Jestem po Twojej stronie, ale ani przez chwilę nie będę po stronie Twojej nadwagi.

W kolejnych rozdziałach zobaczysz, jak to się dzieje, że od lat jesteś na diecie, a w kwestii Twojej (nad)wagi niewiele się zmienia, a jeśli już, to na gorsze. Na początku obalę mity i obnażę wymówki, którymi się karmisz i usprawiedliwiasz. Później opowiem Ci o Grubej Ja, która razem z mózgiem steruje procesami chemicznymi odpowiedzialnymi za Twoje ciągi słodyczowe. Tutaj znaczącą rolę odgrywają emocje i stres, i im także poświęcę uwagę.

Dowiesz się również, skąd wzięły się Twoje złe nawyki i niesprzyjające przekonania związane z jedzeniem oraz dlaczego zmiana sposobu odżywiania się nie jest sprawą łatwą. Zresztą – jak każda zmiana. Ta wiedza pozwoli Ci lepiej poznać siebie i zrozumieć, skąd biorą się określone myśli, uczucia i zachowania, i – co najcenniejsze – zobaczyć, że możesz przejąć nad nimi kontrolę. Pokażę Ci również, co powinnaś jeść, żeby jeść smacznie, zdrowo i najadać się ulubionymi potrawami. Dlatego krótko, prosto i zwięźle pokażę Ci, czym jest prawdziwe jedzenie i jak mądrze wybierać dobre węglowodany, białka i tłuszcze. Dowiesz się również, jak zaprzyjaźnić się z aktywnością fizyczną, i że nie chodzi w niej o bieganie maratonów ani uprawianie crossfitu.

A na koniec, kiedy już będziesz wiedzieć, jak sobie ze sobą (czyli z Grubą Ja, mózgiem, emocjami, stresem) poradzić, podam Ci jasne zasady i dobre rady, dzięki którym nie tylko naprawisz swoje relacje z jedzeniem, ale także pogodzisz się ze sobą, i nawet siebie polubisz.

Całość już za chwilę!

Udostępnij wpis na swoim profilu!

Agnieszka Węgiel

Nazywam się Agnieszka Węgiel i jestem psycholożką. Pasjonuje mnie wszystko to, co dzieje się na linii – mózg – umysł – żołądek – jelita, a przede wszystkim to, co powoduje, że odchudzanie coraz częściej jest mało skuteczne. A każda kolejna dieta prowadzi do nadwagi i w konsekwencji do otyłości.

Polecane produkty

Zobacz więcej wpisów

Psychologiczne przyczyny otyłości

Epidemia otyłości zatacza coraz szersze kręgi. W poszukiwaniu jej przyczyn, poza kwestiami fizjologicznymi, zwraca się uwagę na czynniki psychologiczne i społeczne. Grają one bowiem niebagatelną

Czytaj dalej »

Chcesz być na bieżąco z ofertą i terminami sprzedaży kursów?

Zapisz się do newslettera – zostaw swój e-mail.