Ona jest nawiedzona!

Ile razy pojawiło się w Twojej głowie Oni są nawiedzeni, kiedy czytasz o zarządzaniu umysłem, łapaniu dobrych chwil, medytacji, decydowaniu o tym, którą nogą dziś wstajesz?

Tez tak miałam. To całe uduchowienie, kojarzące się niestety często z religią, jeszcze do niedawna odstraszało zamiast przyciągać. A przecież z religią nie musi mieć nic wspólnego i nie będzie miało jeśli nie zechcesz.

Potem przyszła myśl: a jeśli to działa?!? A chwilę później po prostu zaczęło działać. Świadomość możliwości wpływania na to, co się dzieje w życiu przyniosła mi dużo spokoju i radochy. I nie, to nie jest tak, że codziennie, bez względu na wszystko szczerzę się bezsensownie, że nic mnie nie dołuje, że dni pt. dajcie mi koc i zostawcie w spokoju się nie zdarzają. W końcu jestem tylko człowiekiem – zdarzają się. Jest tylko jedna różnica – dawniej takie dni to było rozpamiętywanie, pogrążanie się w beznadziei, rozpacz w ciapki i brak zgody na takie humory. I paradoksalnie im bardziej nie było zgody tym bardziej dół się pogłębiał.

Teraz gdy daję sobie zgodę na doła, jako część życia, a z drugiej strony wiem, że to ja nad nim panuję a nie on nade mną, pomarudzę, wypiję herbatę pod kocem i zamiast się pogrążać czuję, że coś bym zrobiła 😉 Czasem idę pobiegać i endorfiny skutecznie dobijają resztki doła, czasem zjem coś pysznego, czasem puszczam ulubiony kawałek, a czasem biorę się do pracy. I po dole zostaje wspomnienie.

Nawiedzona… W sumie to może trochę i tak…

Udostępnij wpis na swoim profilu!

Agnieszka Węgiel

Nazywam się Agnieszka Węgiel i jestem psycholożką. Pasjonuje mnie wszystko to, co dzieje się na linii – mózg – umysł – żołądek – jelita, a przede wszystkim to, co powoduje, że odchudzanie coraz częściej jest mało skuteczne. A każda kolejna dieta prowadzi do nadwagi i w konsekwencji do otyłości.

Polecane produkty

Zobacz więcej wpisów

Psychologiczne przyczyny otyłości

Epidemia otyłości zatacza coraz szersze kręgi. W poszukiwaniu jej przyczyn, poza kwestiami fizjologicznymi, zwraca się uwagę na czynniki psychologiczne i społeczne. Grają one bowiem niebagatelną

Czytaj dalej »

Chcesz być na bieżąco z ofertą i terminami sprzedaży kursów?

Zapisz się do newslettera – zostaw swój e-mail.