Ale ja się naprawdę STARAM…

Z gabinetu psychologa odchudzania:- Jak wygląda Pani dzień?- No… Rano staram się zjeść śniadanie, potem to różnie, ale staram się zjeść coś przed obiadem, na obiad różnie… staram się coś zdrowego, potem kolacja – to staram się mało, ale to różnie wychodzi…- Podjada Pani między posiłkami?- Nie, raczej nie… Staram się nie podjadać…- Ile wody Pani pije?- Noooo, to różnie bywa, ale staram się litr – półtora wypijać….- Aktywność fizyczna?- Staram się chodzić na siłownię albo na basen. No ale teraz to pozamykali.- Ile Pani sypia?- Staram się 7 godzin, ale czasem siedzę do późna…- Ok, słyszę, że bardzo się Pani stara. A co Pani robi?

Dobra, to teraz usuwamy każde zdanie, w którym jest “staram się”.

Mówiąc wprost (a wiesz, że ja nie owijam w bawełnę) nie zostaje nic. Co oznacza, że poza staraniem się nie robisz nic. Wiem “A-ŁA!” 🥺🥺🥺

Nie martw się, ja cały czas staram się uczyć paru słówek dziennie po hiszpańsku 🙈. Staram się też odkładać widelec po każdym kęsie🙈. Ale niestety samo staranie się to za mało. Bo widzisz, starasz się starasz, a kilogramów przybywa… Za to u mnie kolejnych słówek po hiszpańsku jak nie było, tak nie ma 😂😎 Ale wiesz, cały czas się staram 😉

Dlaczego tak się dzieje? 💣 Nasze mózgi są leniwe!🦥

Uwielbiają drinki z palemką, leżak nad basenem i paczkę ptasiego mleczka zamiast gotowania obiadu.💣 Mózg na dodatek słucha, co do niego mówisz. I on, podobnie jak Ty, bardzo się stara. No stara się odłożyć tego drinka z palemką! Nawet nie wiesz jak bardzo. No ale… Ups Nie wyszło, nie udało się! Ale przecież bardzo SIĘ STARAŁEM!

Za każdym razem gdy mówisz:

💣 POSTARAM SIĘ:

– dzisiaj iść na siłownię/jeść regularnie

– nie spóźnić do pracy

– przygotować posiłki na jutro

– położyć wcześnie spać

dajesz mózgowi przyzwolenie na leżenie na leżaczku z drinkiem w ręku. I nie idziesz na siłownię, spóźniasz się, nie gotujesz a spać idziesz jak zwykle 💣Jesteś wściekła 😡🤬🤯A mózg na to: HALO! Przecież się starałem!!!!

Co zatem czas zrobić? Zmienić sposób, w jaki ze sobą rozmawiamy i myślimy (kto ze mną pracuje, wie jakie cuda się wtedy dzieją)

🥳✅ Wyrzuć z każdego zdania, które myślisz słowo POSTARAM SIĘ i powiedz swojemu mózgowi co ma zrobić:

– pójdę dzisiaj na siłownię i zjem regularne posiłki

– nie spóźnię się do pracy

– przygotuję posiłki na jutro

– położę się wcześnie spać.

Czy to jest recepta na stuprocentową skuteczność? Jasne – chciałabyś, żeby od jednego machnięcia czarodziejską różdżką wszystko się zmieniło 😉

Na stuprocentową nie. Na znaczące zwiększenie skuteczności – TAK! Im częściej będziesz tą różdżką machać, tym bardziej będzie się zmieniać!

🥳 A teraz sprawdź jak to działa:

– Postaraj się wstać z krzesła.

– Wstań z krzesła.

Które zdanie powoduje, że dokładnie wiesz co robić i wiesz jak wykonać to zadanie?

😎😎😎Podobnie rzecz ma się z innym słowem odbierającym nam skuteczność: SPRÓBUJĘ Nie próbuj, nie staraj się – działaj 😎😎😎

A Ty? Nadal się starasz, czy działasz?

Puść dalej w świat jeśli uznasz, że warto ❤️ – niech POSTARAM SIĘ nie odbiera już nikomu siły 😎

Udostępnij wpis na swoim profilu!

Agnieszka Węgiel

Nazywam się Agnieszka Węgiel i jestem psycholożką. Pasjonuje mnie wszystko to, co dzieje się na linii – mózg – umysł – żołądek – jelita, a przede wszystkim to, co powoduje, że odchudzanie coraz częściej jest mało skuteczne. A każda kolejna dieta prowadzi do nadwagi i w konsekwencji do otyłości.

Polecane produkty

Zobacz więcej wpisów

Psychologiczne przyczyny otyłości

Epidemia otyłości zatacza coraz szersze kręgi. W poszukiwaniu jej przyczyn, poza kwestiami fizjologicznymi, zwraca się uwagę na czynniki psychologiczne i społeczne. Grają one bowiem niebagatelną

Czytaj dalej »

Chcesz być na bieżąco z ofertą i terminami sprzedaży kursów?

Zapisz się do newslettera – zostaw swój e-mail.